Üyelik Sözleşmesi

Hangiuniversite.com Sitesi Kullanıcıları İçin
"Kullanım Şartları Sözleşmesi"

19 / 04 / 2018

Hangiuniversite.com sitesi ziyaretçileri, siteyi kullandıkları ve ziyaret ettikleri anda, işbu sözleşmeyi kabul etmiş addolunacak ve bu sözleşmeden doğan hak ve sorumluluklara sahip olacaklardır.

Sitenin Amacı:

Hangiuniversite.com sitesi çeşitli sayfalardan oluşur ve yönetimi Hangiuniversite.com yöneticileri tarafından gerçekleştirilir. Hangiuniversite.com sitesi; bireysel olarak bilgi edinme, üniversitelerin, üniversite adaylarına hizmet ve olanaklarını tanıtması, üniversite tercih listelerini oluştururken adaylara rehberlik hizmeti verilmesi ve interaktif bir iletişim amacıyla geliştirilmiştir.

Sitede; üniversitelerin çeşitli bölümlerine giriş şartları, puanlar, yerleştirme ve tercihler gibi konularda bilgi ve danışmanlık verileceği gibi, kullanıcıların ilgili yıl deneme sınavı sonuçları vasıtasıyla da üniversite sınavı sonucu aldıkları puanlar ve oluşturdukları tercih listesinin sisteme girilmesiyle kullanıcıların yerleşebilecekleri olası üniversite tespit edilmeye çalışılacaktır.

Site; yerleştirme uygulamasını kendi veri tabanındaki üye sayısı, üniversitelere başvuru oranı ve taban puan gibi etkenlere göre yapılan bir hesaba dayandıracaktır. Sitede yapılan tahminler kesin sonuçlar değildir ve sadece adayların daha etkin bir tercih listesi oluşturabilmesi için prova niteliği taşımaktadır. Sitenin yapacağı tüm tahminlerde kullanıcılar bu durumu kabul ederler. Tahminlerin gerçekleşip gerçekleşmemesinden Hangiuniversite.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Üyelik Türleri:

Site içerisinde iki ayrı üyelik seçeneği ile adaylara bilgi ve hizmet sunulmaktadır.
1. Standart ve ya Ücretsiz Üyelik: Bu üyelik türünde üniversite adayları hiç bir ücret ödemeden tercih listelerini oluşturup, LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı ) puanlarını sisteme girerek genel tercih eğilimlerini bilgi havuzuna yollayacak ve bu havuzdan derlenen bilgilerle;
a. Tercih listelerinde yer alan bölümleri onlar dışında daha kaç kişinin istediğini öğrenebilecekler,
b. İlgili sene hangi üniversitelerin, hangi bölümlerinin daha çok tercih edildiği hakkında istatistiki bilgilere ulaşabilecekler,
c. Hangiuniversite.com’ un tanıtım ve pazarlama anlaşması yapmış olduğu üniversitelerin adaylara burs, indirim gibi tekliflerini e-posta, SMS ve site duyuruları vasıtasıyla alabilecek, ilgili üniversitelerin detaylı tanıtımlarına da ulaşabileceklerdir.
2. Premium ve ya Ücretli Üyelik: Bu üyelik türünde üyelerden bir ücret tahsil edilmeyecektir, ancak Hangiuniversite.com daha sonra bu üyeliği ücretliye çevirme hakkını saklı tutar. Premium üyelik; standart üyelerin, Hangiuniversite.com tarafından yöneltilen bir takım soru ve testlerin cevaplanmasından sonra elde edilen üyelik tipidir.
Premium Üyelikte; Kaydedilen tüm tercih listeleri ve puanlar bir bilgi havuzunda toplanır. Kullanıcılardan sağlanan data bilgiler kullanılarak, adaylara tercih listelerindeki seçeneklerden hangilerine yerleştirilme şanslarının yüksek olduğu ve puanları ile başka hangi bölümlere girebilme olasılıkları olduğu hakkında bilgi verilir. Adaylar, bu bilgilerin sisteme katılan diğer adayların belirttikleri puan ve o anki tercih eğilimlerine göre derlendiğini, Hangiuniversite.com tarafından sunulan bilginin doğruluğunun örneklem büyüklüğü ve adayların o anki tercih listesinde yaptıkları seçimle sınırlı olduğunu kabul ederler. Yapılan tahminlerin gerçekleşip gerçekleşmemesinden dolayı Hangiuniversite.com veya tanıtım anlaşması yaptığı herhangi bir kuruluş kesinlikle sorumlu değildir. Burada şartları belirtilen premium üyeliği kullanan adaylar, hiçbir şart altında herhangi bir para iadesine hak kazanamazlar. ADAYLARA SAĞLANAN BİLGİLER VE SUNULAN HİZMETLER TAMAMEN BİLGİ VERMEK AMAÇLIDIR. GERÇEKLEŞİP GERÇEKLEŞMEMESİNDEN, HAZIRLAYANLAR VE SİTEYE DESTEK OLANLAR KESİNLİKLE SORUMLU TUTULAMAZ.


Genel Şartlar:

Siteye erişim ve kullanımı aşağıdaki şartlar altında ve yürürlükte bulunan kanunlara tabidir. Siteye erişim ve site içinde gezinme, Genel Şartların tamamının ve kullanıcı ile Hangiuniversite.com’u bağlayan her türlü maddelerinin kabulü anlamına gelir.
 1. Bu site içerisinde bulunan bilgilerin tamamı, aksi ifade edilmediği sürece 5846 sayılı yasanın korumasındadır. Site metninde sunulan özgün göstergeler veya Genel Şartlara uygun olarak Hangiuniversite.com’un yazılı izni olmadan kullanılamaz. Sitede bulunan bilgilerin kullanımının, Hangiuniversite.com'la ilişkisi olmayan üçüncü kişilerin haklarını ihlal etmeyeceği, Hangiuniversite.com tarafından garanti edilmemektedir.
 2. Hangiuniversite.com site içerisinde sadece kesin ve güncellenmiş bilgileri bulundurmaya çalışacaktır; ancak Hangiuniversite.com, site içeriğini etkileyecek bazı hata ve siteden çıkartılmış bilgilerden dolayı sorumlu tutulamaz bu yönde hiçbir garanti de vermez: sitenin temel amacı üniversiteler ve sponsorlar hakkında kullanıcılarına bilgiler sunmaktır.
 3. E-posta veya diğer yollarla, kullanıcının siteyle göndereceği veri, yorum ve önerileri içeren hiçbir bilgi ve mesaj gizli olarak değerlendirilmeyecektir. Aktarılan her konu, Hangiuniversite.com ve site kullanıcıları tarafından, çoğaltma, açıklama, aktarma, yayınlama ve dağıtım da dahil olmak üzere kullanılabilir. Bununla birlikte, Hangiuniversite.com, siteye gönderilen mesajlarda geçen her türlü fikir, düşünce, metod, teknik ya da ilgili bilgileri geliştirmede, üretimde ve pazarlamada kullanma hakkına sahiptir.
 4. Sitede kullanılmakta olan resim, grafik, fotoğraf v.b. içerik Hangiuniversite.com'a aittir ya da yasal sahiplerinden izin alınarak kullanılmaktadır. Bu resimlerin, site metninde veya Genel Şartlarında ifade edilenin dışında kullanıcı tarafından veya üçüncü şahıslar tarafından başka amaçlar için kullanımına izin verilmemektedir. Bu türden içeriğin izinsiz her türlü kullanımı; telif hakları ihlallerine, ticari markalarla ilgili hükümlerin ihlaline, özel hayatın korunması ile ilgili yasa maddelerine muhalaefete ya da diğer geçerli mevzuatın ihlaline yol açabilir.
 5. Hangiuniversite.com tarafından sağlanan materyallerin veya içeriğin gerekli izinler alınmadan üçüncü parti sitelerde veya kurumlarda bir kısmının veya tamamının yayınlanması/kullanılması yasaktır. Sitede kullanılan ürünlerin ve servislerin marka hakları ürün ve servis sağlayıcılarına aittir. Burada bahsedilmeyen tüm haklar ise saklı tutulmuştur.
 6. Hangiuniversite.com sitesini kullanmaya başladığınız andan itibaren , ulusal ve uluslararası yasalara aykırı davranışlarda bulunmayacağınızı ve Hangiuniversite.com tarafından ilan edilen kurallara her zaman uyacağınızı garanti etmektesinizdir.
 7. Hangiuniversite.com, forum, chat, haber grupları, kişisel web sayfaları, takvimler ve/veya diğer mesajlaşma ya da benzeri iletişim kolaylıklarını kullanıcılarına sunabilir. Bu tür servisler hizmete sunulduğunda servislerle ilgili kullanım koşullarını dikkate almalısınız. İletişim servislerini kullanmaya başlamanız halinde aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız:
  • Hakaret, bireyleri küçük düşürücü durumlar, tehdit veya kişi haklarına aykırı her türlü davranış yasaktır ( bu yasaklar site politikaları doğrultusunda belirlenmiştir)
  • Uygunsuz, müstehcen, yasadışı, saygı kurallarını aşan mesajlar yazmak, dosyalar göndermek ve de bu dosyaların dağıtımını yapmak yasaktır.
  • Lisans hakları saklı tutulan Yazılımların ve lisanslama bilgilerinin dağıtımını yapmak (Yazılım Geliştiricisi siz olmadığınız takdirde) yasaktır.
  • Gönderilen dosyalarda site kullanıcılarının bilişim sistemlerini tehdit edecek bir durum saptanması (virüs, bozuk dosya veya benzeri haller) halinde sorumluluk tamamen dosyayı gönderen kişiye aittir. Sitedeki dosyaları bilgisayarınızda kullanmadan önce güvenilir kaynaklardan geldiğine emin olun ve mutlaka virüs taraması yapın.
  • Sitenizin veya başka bir sitenin reklamını yapmak, alım-satım takas işlemlerini bu site üzerinden yapmaya çalışmak aksi ilgili bölümde açıkça belirtilmediği sürece yasaktır.
  • Yasal yollardan dağıtımı yapılmayan bir dosyayı indirmek ve kullanmak suç teşkil etmektir.
  • Yazılım geliştiricileri tarafından sağlanan ürünlerin lisanslama bilgilerini değiştirmek veya tamamen silmek yasal sorumluluk gerektiren bir haldir.
  • İletişim servisleri kullandığında diğer kullanıcılarla olan iletişimde öncelikle kullanıcının kendisi bizzat sorumludur.
  • İletişim servislerinin işleyişini bozacak davranışlar site erişiminin kısıtlanmasi ya da iptali gibi cezalarla karşılanabilir.
 8. Kullanıcıların kişisel bilgilerini izinleri dışında toplamak, yayınlamak ve dağıtımını yapmak yasalara aykırıdır.
 9. Hangiuniversite.com iletişim servislerini izleme mecburiyetinde değildir. Ancak Hangiuniversite.com bu servislerde kullanılan materyalleri inceleme veya silme hakkını saklı tutar. Hangiuniversite.com gerekli gördüğünde iletişim servislerine erişiminizi haber vermeksizin engelleme hakkını saklı tutar.
 10. Hangiuniversite.com yasalar öngördüğü takdirde, yasal merci ve makamların kararları doğrultusunda yürürlükteki yasalar kapsamında kalmak şartıyla ve ilgili kararın çerçevesinde olmak üzere kullanıcılar ile ilgili birtakım bilgileri bu makam ve mercilere verebilir.
 11. İletişim servislerini kullanırken kendiniz ve yakınlarınızla ile ilgili daima doğru bilgi vermeniz gerekmektedir. Hangiuniversite.com iletişim servislerini kullanmanızla ilgili hiçbir sorumluluğu herhangi bir şart altında kesinlikle kabul etmemektedir.
 12. İletişim servislerinde sunulan yazılımlar test amaçlı ve/veya deneme sürümü olan yazılımlar olabilir. Bu yazılımların kullanımı ve deneme sürelerinin sonunda sisteminizden silinmesi veya satın alma işlemlerinden Hangiuniversite.com hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.
 13. Hangiuniversite.com, bu siteye bağlı diğer sitelerin tamamını kontrol ettiğini beyan etmemektedir ve içeriklerinden hiçbir hal ve şart altında hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Kullanıcının bu site üzerinden dış sayfalara veya diğer bütün sitelere erişimi sadece kendi sorumluluğu altında olacaktır.
 14. Sitede yayınlanan bilgiler, ticari amaç taşımayan kişisel kullanımlar için, metinde yer alan özgün fikri hak ibarelerini içeren kısımları tutmak kaydı ile kopyalanabilir. Diğer taraftan Hangiuniversite.com’un yazılı izni olmaksızın, metinler, resimler, animasyonlar veya ses kayıtlarını içeren site bilgilerinin ticari olarak veya alenen dağıtılması, üzerinde değişiklik yapılması ve/veya yeniden kullanılmasına izin verilmemektedir.
 15. Hangiuniversite.com, uyarmaksızın Hangiuniversite.com sitesine erişiminizin sınırlandırılması veya tamamen yasaklanması gibi işlemleri yapabilir.
 16. Hangiuniversite.com mevcut Genel Şartları her zaman değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutmaktadır. Değişiklik ve güncellemelere, mevcut Genel Şartların kontrol edilmesi için düzenli olarak başvurulacağı noktasından hareketle kullanıcı, uyum göstereceği bu değişiklik ve güncellemeleri kabul edecektir.
 17. Hangiuniversite.com sitesi ve yönetimi hiç kimseye belli ya da belirsiz bir puanı almayı, belli ya da belirsiz bir bölümü ya da üniversiteyi kazanmayı ya da belli bir sürede herhangi bir üniversiteyi ya da bölümü kazanmayı kesinlikle garanti etmemektedir. Hangiuniversite.com ve sunmuş olduğu servisler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve özellikle yerleştirme sonuçları simulasyon niteliğindedir. Bu şartlar altında, kullanıcının gerçek sınavlardaki üniversite tercihleri sadece ve sadece kendi sorumluluğundadır.