Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Akdeniz Karpaz Üniversitesi

Akdeniz Karpaz Üniversitesi

İSTANBUL
Puan Ver

MİSYONUMUZ
Üniversitemiz, ortak etik değerler ve bilimin ışığında uluslararası standartlarda mesleki bilgi, beceri ve donanıma sahip, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, hoşgörülü, yeniliklere açık, özgüven sahibi, girişimci bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Temel hedefimiz, bilgi, beceri duygu ve düşünce bakımından yüksek niteliğe sahip insan gücü yetiştirmektir. Çağdaş öğretim yöntem ve tekniklerinin uygulandığı bir eğitim modeliyle mesleki bilgi ve beceri için gerekli uygulamaların yanı sıra, sorumluluk bilinci, etkili dış iletişim dinamikleri, içsel kontrol sahibi ve çalışma disiplini yüksek bireyler yetiştirmekteyiz. Akdeniz Karpaz Üniversitesi, evrensel boyutta bilimsel araştırmalar ve uygulamalarla iş dünyasının Ar-Ge merkezi olarak toplumun refahına katkıda bulunmaktadır. Bu çerçevede öğrencilerin iş deneyimi edinmesine yönelik “Üretim içinde Eğitim" programı ile uygulamalarında yetkin, çevreye ve topluma duyarlı, etik değerlere saygılı, kendini sürekli yenileyen lider insan kaynağı yetiştirilmesi için çaba gösterilmektedir.

VİZYONUMUZ
Vizyonumuz, 21. yüzyılın hızla değişen bilimsel ve sosyal koşullarına kolayca uyum sağlayabilen, üst düzey ve güncel bilgi ve becerilere sahip, teknolojiyi etkin kullanabilen, çözüm odaklı, takım çalışmasına ve paylaşım kültürüne yatkın, sosyal iletişim becerisi yüksek, sorumluluklarına duyarlı ve inisiyatif sahibi lider ve mesleki yetkinlikleri yüksek elemanların yetiştiği, alanında öncül bir eğitim kurumu olmaktır.

Üniversite İmkanları

Konferans Salonu
Kütüphane
Spor Salonu
Yemekhane
Öğrenci Yurdu
Sağlık Merkezi
Banka
Otopark
Güvenlik
Kafeterya
Engelsiz Kampüs
Teknoloji Ofisi
Fotokopi Merkezi
Erasmus
ALPAY ATAOL
Prof. Dr. Tibet ERDOĞRU
+90 392 228 41 62 - 63
info@akun.edu.tr
https://akun.edu.tr/tr-tr/
SHT. M.RUSO CADDESI NO:79 K.KAYMAKLI / LEFKOŞA / KUZEY KIBRIS
Değerlendirin

Akdeniz Karpaz Üniversitesi hakkındaki yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Yorumunuz ve değerlendirmeniz için teşekkür ederiz.