Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Çağ Üniversitesi

Çağ Üniversitesi

MERSİN
Puan Ver

Üniversitemiz, 9 Temmuz 1997 gün ve 4282 Sayılı Yasa ile kurulmuş, aynı yıl eğitime başlamış ve Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi’nden oluşan koleji ile entegre bir eğitim kurumu olan, 36 yılı aşan eğitim-öğretim deneyimine sahip Bayboğan Eğitim Vakfı tarafından, Kurucu Başkan Yaşar BAYBOĞAN’ın girişimleriyle 1997 yılında, Ankara ve İstanbul illerinden sonra ülkemizde kurulan ilk Vakıf Üniversitesi olarak Türk Yükseköğretim Sistemi içerisindeki yerini almıştır.
Adana-Mersin illerinin ortasında yer alan Üniversitemiz, görkemli ve uluslararası normlardaki kampüsü ile kurulduğu günden bugüne, öğrencilerine dünya standartlarında eğitim-öğretim vermektedir.
2001- 2002 Eğitim-Öğretim yılında ilk mezunlarını veren Üniversitemizde, Önlisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Programlarında 5000 civarı öğrencimiz eğitim görmektedir. 
Öğretim kadrosunu alanlarında uzman, güncel ve dünyaya açık, deneyimli, vizyoner, öğrencileri iş hayatının dinamiklerine hem teorik, hem de pratik uygulamalarla hazırlayan, öğrencilere “araştırmayı, düşünmeyi ve yaratmayı öğreten” yerli ve yabancı akademisyenlerden oluşan Çağ Üniversitesi, 5 kıtada 100’ün  üzerinde üniversite ve kuruluşla yaptığı işbirliği anlaşmalarıyla; Dünya Üniversitesi olmayı başarmış ve bu bağlamda, öğrencilerine çağın tüm gerekliliklerini sunarak, mezuniyet sonrası iş bulmada onlara gerekli olacak tüm donanımları sağlamıştır.
Üniversitemiz, bir dünya üniversitesi olduğunu akredite edilmiş İngilizce Hazırlık Okuluyla ve “AB Diploma Eki Etiketi” ve “Mükemmeliyet Ödülü” ile ödüllendirilerek ispatlamış ve bu doğrultudaki çalışmalarını sürdürmektedir. Bu özellikleriyle, en çok tercih edilen Vakıf Üniversiteleri’nden biri olan Çağ Üniversitesi’nin hedefi ise Akdeniz’in Harvard’ı olmak.
Bölgede “Diploması Avrupa’dan Onaylı” ve “Mükemmeliyet Ödüllü” ilk üniversite olma özelliğine sahip Çağ Üniversitesi’nin; dört kıtadan üniversitelerle öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, ortak araştırma çalışmaları gibi konularda iş birliği anlaşmaları bulunmaktadır. Aldıkları uluslararası eğitim sayesinde Çağ Üniversitesi mezunları, değişen iş dünyası koşullarına uyum sağlayabilecek eğitim almış, üstün niteliklere sahip gençler olarak çalışma hayatındaki yerlerini almaktadırlar.
Çağ Üniversitesi, bilgi birikimini üretime dönüştürmenin en önemli araçlarından biri olarak gördüğü Üniversite-Sanayi iş birliği yoluyla da, bölgede yer alan yerel, ulusal ve global şirketlerle sürekli iletişim içerisindedir. Bu sayede, öğrencilerin staj ya da part-time iş olanaklarıyla başlayan kariyer yolculukları, mezun olduktan sonra iş fırsatlarını onlarla buluşturarak devam etmektedir.
Çağ Üniversitesi öğrencileri, üniversite sınavlarında aldıkları puanlara göre tam burslu ve %50 burslu olarak okuma şansı elde etmektedirler. Ayrıca burslar, karşılıksız ve yasal öğrenim süresi boyunca kesintisizdir.

Bölümler / Programlar

Üniversite İmkanları

Konferans Salonu
Kütüphane
Spor Salonu
Yemekhane
Öğrenci Yurdu
Sağlık Merkezi
Banka
Otopark
Güvenlik
Kafeterya
Engelsiz Kampüs
Teknoloji Ofisi
Fotokopi Merkezi
Erasmus
Prof. Dr. ÜNAL AY
Lütfi Musa BAYBOĞAN
4441224
cag@cag.edu.tr
https://cag.edu.tr
Yaşar Bayboğan Kampüsü Adana-Mersin Karayolu Üzeri 33800
Değerlendirin

Çağ Üniversitesi hakkındaki yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Yorumunuz ve değerlendirmeniz için teşekkür ederiz.