Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

COVID-19 Teşhisi Ya Da Şüphesi Bulunan Üniversite Adayları, YKS’ye Nasıl Girecek?

COVID-19 Teşhisi Ya Da Şüphesi Bulunan  Üniversite Adayları, YKS’ye Nasıl Girecek?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi, (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, korona testi pozitif çıkan ve üniversite sınavına hazırlanan aday öğrencilerin sınava nasıl gireceği ile ilgili paylaşımlarda bulundu. 2020 YKS’ye hazırlanan aday öğrenciler bir yandan sınav heyecanı yaşarken diğer yandan koronavirüs endişesi yaşıyor. ÖSYM, koronavirüs testi pozitif çıkan adayların sınava nasıl gireceği ile ilgili resmi web sitesi üzerinden duyuru yayımladı.

Covid-19 teşhisli öğrenciler yedek binada sınava girecek!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "YKS'de Covid-19 durumu olan adaylar tüm sınav merkezlerinde hazırlanan yedek binalarda ayrı salonlarda sınava alınacak." Dedi. ÖSYM, yayımladığı duyuruda; “27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2020-YKS) girecek adaylardan;

  • Kesin Covid-19 tanısı olan adaylar
  • Kesin Covid-19 tanısı ile tedavisi tamamlanıp sonrasındaki karantina sürecinde olan adaylar
  • Kesin Covid-19 vakası ile temasından dolayı karantina sürecinde olan adaylar
  • Covid-19’u düşündürecek şikâyetleri olan adaylar

Başkanlığımız tarafından sınav merkezlerinde hazır bulundurulan Yedek Sınav Binalarında ayrı sınav salonlarında sınava alınacaklardır.” Dedi.

ÖSYM, yayımladığı duyuruda belirtilen hususları taşıyan adayların, durumlarını ayrıntılı olarak anlatan Genel Amaçlı Dilekçe’yi doldurarak belgeleri ile birlikte yks2020@osym.gov.tr e-posta adresine göndermeleri gerekiyor. 

ÖSYM’nin yayımladığı duyuruya linkten ulaşabilirsiniz: https://www.osym.gov.tr/TR,19370/covid-19-durumu-olan-2020-yks-adaylarinin-dikkatine--22062020.html