Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

MEB Telafi Eğitim Tarihlerini Açıkladı!

MEB Telafi Eğitim Tarihlerini Açıkladı!

27 bin 462 öğrenci okullarına geri döndü!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depremin ardından başka illere nakillerini aldıran öğrencilerden 27 bin 462’sinin illerindeki okullarına geri döndüğünü bildirdi.

10 ilde telafi eğitim programı yapılacak!

Deprem bölgesindeki öğrenciler için telafi programını tarihlerini açıklayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer “Depremzede öğrencilerimizin ikinci dönem notlarının birinci dönemden düşük olması durumunda birinci dönemin geçerli olacağı bir çalışma düşünüyoruz” dedi.

Deprem bölgesindeki öğrencilere 01 Ağustos-01 Eylül de telafi programı

16 Haziran tarihinden itibaren 2022-2023 eğitim-öğretim yılının sona ereceğini hatırlatan Bakan Özer, şunları söyledi:

“On ildeki öğrencilerimizin öğrenme kayıplarını telafi etmek için 01 Ağustos-01 Eylül tarihlerinde telafi programı yapacağız. Onların hazırlıkları da tamamlandı. Gerekli materyaller hızlı bir şekilde basım sürecine gitti. Bir de 2023-2024 eğitim-öğretim yılı başladığı zaman bir aylık sürede bu telafi programına devam edeceğiz. Yani buradaki öğrencilerimizin öğrenme kayıplarını telafi etmek için yaklaşık iki aylık telafi programının hazırlıkları tamamlandı”

Telafi programlarının isteğe bağlı olduğunu belirten Özer, depremzede öğrencileri için devam mecburiyetinin kaldırıldığını da hatırlatarak Bakanlık olarak öğrencilere psikosoyal sağlamlıklarını güçlendirmek için her türlü desteği verdiklerini söyledi.
 

Kaynak: https://www.guncelegitim.com/haberler/guncel-egitim/