Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

MSÜ Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı!

MSÜ Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi, (ÖSYM) Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) giriş belgelerinin açıklandığını duyurdu. Askeri Sınava hazırlanan aday öğrenciler; sınava girecekleri yer bilgilerini ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden öğrenebilecek. ÖSYM, sınav giriş belgesinde yer alan kuralları da paylaştı.

ÖSYM’nin resmi web sitesinden yaptığı duyuruya göre; askeri sınava hazırlanan aday öğrenciler sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 04 Haziran 2020 tarihinde saat 16.00'dan itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecek.

Sınava Giriş Belgeleri Açıklandı

ÖSYM, Askeri Üniversite hayali kuran öğrencilerin merakla beklediği sınav yerleri belli oldu mu? sorusunu yayımladığı duyuru ile yanıtladı. ÖSYM, “14 Haziran 2020 tarihinde uygulanacak olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 04 Haziran 2020 tarihinde saat 16.00'dan itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir” dedi.

2020-MSÜ’de saat 10’dan sonra sınav binalarına öğrenci alınmayacak!

ÖSYM, 14 Haziran 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-MSÜ için adayların, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacağını belirtti.

 

ÖSYM’nin resmi web sitesinde yayımladığı duyuruya linkten ulaşabilirsiniz: https://www.osym.gov.tr/TR,19353/2020-msu-sinava-giris-belgeleri-erisime-acildi-04062020.html

Milli Savunma Üniversitesi Sınav yeri sorgulama ekranı için: https://ais.osym.gov.tr/