Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

ÖSYM 2024 Yılı Sınav Takvimini açıkladı!

ÖSYM 2024 Yılı Sınav Takvimini açıkladı!

 

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, ÖSYM 2024 Yılı Sınav Takvimini açıkladı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Bayram Ali Ersoy, 2024 yılına dair önemli sınav tarihlerini ve ayrıntıları içeren bir duyuru yayımladı. ÖSYM, 2024 Sınav Takvimi, "osym.gov.tr" internet sitesinden üzerinden erişime açıldı.

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI YKS NE ZAMAN YAPILACAK?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleşecek. Sınava girmek isteyen adayların başvuruları 1-26 Şubat arasında kabul edilecek, sınav sonuçları ise 17 Temmuz'da açıklanacak.

ÖSYM SINAV TAKVİMİ YAYINLANDI

ÖSYM Başkanı Ersoy, sınav takvimi hakkında şu açıklamada bulundu:

"ÖSYM olarak kağıt tabanlı ve elektronik ortamda sınav uygulamalarını kesintisiz şekilde sürdürmekteyiz. 2024 yılı sınav takvimimizi yayımladık ve 50'den fazla sınav uygulaması gerçekleştireceğiz. Sınavlara katılacak adaylara şimdiden başarılar diliyoruz. ÖSYM olarak, adaylarımızın emeklerinin karşılığını alması için buradayız ve titizlikle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bu önemli gelişmeleri takip ederken, sınav tarihlerine göre hazırlık yapmak isteyen öğrenciler için ÖSYM tarafından yayımlanan 2024 Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi detaylarına ‘osym.gov.tr’ adresinden ulaşabilirsiniz. ÖSYM'nin güncel duyurularını takip ederek geleceğe hazırlık yapabilirsiniz."

2024 Yılı ÖSYM Sınav Takvimi


Kaynak