Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

ÖSYM, ALES ve YÖKDİL Dahil 8 Sınavını Erteledi

ÖSYM, ALES ve YÖKDİL Dahil 8 Sınavını Erteledi

Koronavirüs salgınına karşı önlemleri kapsamında Cumhurbaşkanlığınca alınan kararda hafta içi 21.00’dan sonra, Cuma gecesi 21.00 dan başlayıp Pazartesi 05.00’a kadar uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı nedeni ile ÖSYM başkanlığınca yapılan sınavların ertelenmesi kararı alındı.

ÖSYM’nin sınav takviminde açıklandığı 6 Aralık 2020 tarihinde yapılacak olan ALES sınavı Covid-19 önlemleri kapsamında ertelendiği ÖSYM’nin resmi sitesinden adaylara duyuruldu.

Hangi sınavlar ertelendi?

ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yer alan duyuruda,  “Cumhurbaşkanlığımızın Kovid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik almış olduğu yeni tedbirler kapsamında, Başkanlığımızca 2020 Yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilmiş olan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ile DHBT sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir” şeklinde açıklamada yapıldı.

Sınavların ne zaman yapılacağı açıklanmadı

ÖSYM duyurusunda sınavların ne zaman gerçekleştirileceği ile ilgili olarak da şunlar belirtildi:  “Söz konusu sınavların uygulanacağı tarihler, Kovid-19 salgını sürecinde konuya ilişkin alınacak kararlar çerçevesinde ve Sağlık Bakanlığının görüşleri doğrultusunda yeniden belirlenerek adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.”