Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

ÖSYM’den Yeni Bir Kolaylık: e-Devlet Şifresi İle Mobil Erişim

ÖSYM’den Yeni Bir Kolaylık: e-Devlet Şifresi İle Mobil Erişim

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), Aday İşlemleri Sistemi (AİS) ve Görevli İşlemleri Sistemi (GİS) mobil uygulamalarının 2020 yılı itibarıyla sınava girecek adayların ve sınav görevlilerinin kullanımına sunulduğunu duyurdu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından kamuoyuna sunulan yazılı metinde; “ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) ve ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemine (GİS), adayların ve görevlilerin sisteme giriş yapmalarını sağlayan mobil uygulamaların ÖSYM başkanlığı tarafından 2020 yılı itibarıyla sınava girecek adayların ve sınav görevlilerinin kullanımına sunulmuştur” ibaresi kullanıldı.

E-Devlet Şifresi İle Girilecek

Adaylar ve sınav görevlileri mobil uygulama sayesinde Aday İşlemleri Sistemi ve Görevli İşlemleri Sistemine erişerek başvuru, tercih yapma, sınav görevi tercih etme, iletişim bilgilerini güncelleme, bilgi kontrolü gibi işlemleri, istedikleri yer ve zamanda gerçekleştirme imkânı bulacaklar. Aday ve görevliler sisteme hızlıca giriş yapabilmek için mobil uygulamalara e-Devlet şifresi ile giriş yapabilecekler.