Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

Üsküdar Üniversitesi Dünya Üniversiteleriyle Aynı Eğitim Platformunda...

Üsküdar Üniversitesi Dünya Üniversiteleriyle Aynı Eğitim Platformunda...

Üsküdar Üniversitesi, MIT, Stanford ve Harvard gibi dünya çapındaki üniversitelerin derslerinin yer aldığı platformlarda öğrencilerine eğitim olanağı sunuyor. Pandemi dönemi ile dijital üniversitelerin de önemi arttı. Teknik alt yapısı ve dijital olanakları bünyesinde bulunduran Üsküdar Üniversitesi, pandemi ile birlikte uyguladığı uzaktan eğitim programlarıyla öğrencilerinin kesintisiz olarak derslerini takip edebilmelerini olanak sağladı. Üsküdar Üniversitesi öğrencileri, Coursera ve Edx gibi dünyanın önde gelen iki büyük çevrimiçi platformda 7.000’e yakın online eğitim içeriğine erişip istedikleri dersleri dinleyebiliyor.

Üsküdar Üniversitesi, dünyanın önde gelen çevrimiçi eğitim platformlarına katılarak öğrencilerinin birçok alanda kendilerini geliştirebilmelerine olanak sağlıyor. Güçlü altyapısı ve profesyonel ekipler tarafından oluşturulan uzaktan eğitim modülü ile büyük başarı sağlayan Üsküdar Üniversitesi, tüm dünyada bilinen 200’den fazla üniversite ve şirketin yer aldığı online eğitim platformları Coursera ve edX ile işbirliği yapıyor. Bu işbirliği sayesinde Üsküdar Üniversitesi öğrencileri, Stanford, Harvard, MIT gibi üniversitelerin ve Google, IBM gibi global markaların eğitmenleri tarafından hazırlanan derslere katılarak ücretsiz eğitim alabiliyorlar.

Coursera ile dünya çapında eğitim alıyor

Üsküdar Üniversitesi dünyanın önde gelen çevrimiçi eğitim platformu Coursera ile yürüttüğü işbirliği ile online kurslara katılabiliyor, Yale, Michigan, Stanford gibi dünya çapında üniversiteler ve global şirketlerin üst düzey eğitmenleri tarafından hazırlanan derslere erişim sağlayabiliyor ve eğitimlerini paket eğitimler alarak sertifikalandırabiliyorlar. Üsküdar Üniversitesi öğrencileri üniversite mail adresleri ile bu platformu ücretsiz olarak kullanabiliyor.

Harvard ve MIT üniversitelerinin ortak platformu Edx Üsküdar Üniversitesi’nde

MIT ve Harvard Üniversitelerinin işbirliği kurulan online yüksek öğretim ders içerikleri sağlayan MOOC (Massive Open Online Courses) platformu olan edX ile Üsküdar Üniversitesi öğrencileri 2500'ün üzerinde hazırlanmış içeriğe erişim sağlayabiliyor.Üsküdar Üniversitesi öğrencileri edX platformu ile sağlık bilimleri, mühendislik, psikoloji gibi pek çok alanda dünyanın önde gelen üniversitelerinden ve saygın kurumlarından online dersler alabiliyor.