Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

YKS Geç Başvuruları Başladı!

YKS Geç Başvuruları Başladı!

26-27 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşecek olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları, 2 Mart 2021 Salı günü sona erdi. ÖSYM yaptığı bir duyuru ile başvuru yapamayan adayların, 17-18 Mart tarihleri arasında “geç başvuru” yapabileceklerini duyurdu.

YKS Geç Başvuru Tarihi Ne Zaman?

17 Mart 2021 Çarşamba günü başlayacak olan YKS Geç başvurusu, 18 Mart 2021 Perşembe günü saat 23:59’da son bulacak. Geç başvuru yapmak isteyen adayların, 17-18 Mart tarihlerinde, sınav ücretlerini ilgili bankalardan ödemesi gerekmektedir.

YKS Geç Başvuru Ücreti Ne Kadar?

ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuza göre, YKS sınavının ücreti her oturum için 90 TL olarak belirlendi. ÖSYM kılavuzdaGeç Başvuru günlerinde yapılan başvurularda, Başvuru Ücreti, %50 artırımlı olarak, geç başvuru günlerinde ödenmelidir” şeklinde bir bölüm yer alıyor. Kılavuzun bu bildirimi gereğince, Geç Başvuru yapacak adaylar, her oturum için 135 TL ödeyecekler.

YKS Adayları Oturum Ekleme Yapabilir mi?

ÖSYM, yayınladığı “YKS Sıkça Sorulan Sorular Kılavuzu”nda, “2021-YKS başvuru süresi içinde (geç başvuru günleri de dâhil) ilgili oturumlara ait sınav ücretlerini yatırarak oturum ekleme yapılabilir.” şeklinde açıklamaya yer verilmişti. Yani normal tarihler içerisinde başvurusunu yapan adaylar, oturum eklemek istiyorlarsa, Geç Başvuru tarihlerinde eklemek istedikleri oturumlar için de başvurabilirler.