Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

YÖK’TEN ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI EĞİTİM VE STAJ KOLAYLIĞI

YÖK’TEN ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI EĞİTİM VE STAJ KOLAYLIĞI

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter hesabında ve YÖK’ün resmi web sitesinden üniversitelerde uygulamalı eğitim gören öğrencilerin koronavirüs nedeniyle eksik kalan sektördeki uygulamalı eğitimlerinin uzaktan öğretim yöntemiyle “ders, ödev, proje, uygulama dosyası ve benzeri etkinlikler veya yaz öğretimi” şeklinde yapabileceklerini duyurdu.

YÖK Başkanı yaptığı açıklamada “YÖK olarak içinde bulunduğumuz küresel salgın döneminde, yükseköğretimin bütün imkanlarını kullanarak "eş zamanlı farklı uygulamaları" devreye sokmaya ve mümkün olduğunca “en az mağduriyet” ile bu süreci yönetmeye çalışmaktayız” dedi.

YÖK Başkanı Saraç, üniversite öğrencilerinin 5-6 hafta arasında okullarda uygulama çalışmalarına katıldıklarını belirterek uygulama çalışmalarındaki eksikliklerin "ders, ödev ve dosya hazırlığı" ile telafi edilebilmesine yönelik karar alındığını bildirdi.

YÖK’ün resmi web sitesinde yer alan duyurunun tamamına linkten ulaşabilirsiniz:  https://www.yok.gov.tr/Sayfalar/Haberler/2020/uygulamali-egitimde-degisiklik.aspx